STAREZ-SPORT, a.s.
Provozovatel sportovních zařízení

Brno.cz
533 033 800
(Po-Pá 8:00-15:30)
info@starezsport.cz
Wellness + 25m bazén

Wellness + 25m bazén

BazénBazénBazénBazénBazénBazén

Plavecký bazén 25metrů při MPSL

Strategický projekt – nová bazénová hala 25 metrů – začleněná do areálu bazénového střediska v Lužánkách. K myšlence rozšířit počet plaveckých ploch na území statutárního města Brna přivedly zastupitele města zejména 2 stěžejní důvody. Důvod č.1 plánovaná (v současnosti již naplněná) změna metodiky pro ZŠ v oblasti sportu a návrat povinného plavání do základních škol od školního roku 2017/2018. Z toho vyplývající jednoznačný nedostatek plaveckých hal na území města versus počet základních škol v městě Brně a blízkém okolí. Důvod č.2 vrátit městu Brnu možnost pořádání mezinárodních plaveckých soutěží. Aktuální pravidla mezinárodních soutěží vyžadují určité parametry. Jedním z nich je rozplavbový bazén pro sportovce. Dalším cílem je navýšit kapacity krytých bazénů pro širokou veřejnost.

Zbrusu nová plavecká hala za sto padesát miliónů (předpokládaný rozpočet) vyroste podle plánu v místě momentálně nevyužívaného parku vedle vchodu na stávající plavecký stadion za Lužánkami. Projekt respektive objem finančního rozpočtu obsahuje i revitalizaci okolí obou bazénů. Rekonstrukci centrálního přístupového schodiště. Modernizaci pochozí lávky a vytvoření dostatečného počtu nových parkovacích míst jakožto i technickou revitalizaci stávajících parkovacích ploch. Tak bude vypadat nový bazén, který má do dvou let vyrůst u plaveckého stadionu za Lužánkami.

Amatéři i profesionálové si zde zaplavou ve dva a půl metru širokých drahách. Osm drah a pětadvacetimetrová délka pro pořádání mistrovství světa i Evropy. Parametry bazénu jsou nastavené tak, aby splňoval závodní standardy. Díky tomu umožní pořádání mezinárodních plaveckých soutěží. Po dokončení stavby můžeme v Brně opět pořádat mistrovství světa či Evropy, protože nový bazén může sloužit jako rozplavbový. Kromě významných plaveckých soutěží nabídne bazén další možnost pro výuku plaveckých kurzů a to nejen pro ZŠ.

Bazén (na základě požadavků sportovních oddílů) připravujeme v keramické úpravě. U něj bude i malá tribuna a informační tabule. Celá stavba bude bezbariérová. V plánované hale vznikne vedle pětadvacet metrů dlouhého bazénu i menší vodní plocha určená neplavcům a začátečníkům.

x

Důležitá zpráva

Nelekejte se, do 7 vteřin budete přesměrováni na nový web.

Společnost Starez - Sport, a.s., která provozuje brněnská sportoviště, modernizuje značku a sjednocuje komunikaci. Změny zavádíme postupně, některá sportoviště tak ještě běží na starých stránkách, jiná už jsme převlékli do nového kabátu.

Přejít na nový web

Děkujeme za pochopení.

x
x

Důležitá zpráva

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos.